Nogometaši Manchester Cityja obranili su naslov prvaka Engleske.
Nogometaši Manchester Cityja obranili su naslov prvaka Engleske nakon što su u posljednjem kolu na gostovanju pobijedili Brighton & Hove Albion 4:1 i okončali prvenstvo s bodom više od Liverpoola koji je na Anfieldu pobijedio Wolverhampton s 2:0.
Uoči posljednjih 90 minuta prvenstva, City je imao bod više od Redsa i sam je odlučivao o svojoj sudbini. Pobjeda, ali i bilo koji drugi rezultat uz uvjet da Liverpool nije bolji, mu je osiguravala obranu naslova, te ukupno šesti naslov prvaka.
Na koncu je momčad Pepea Guardiole pobijedila 4:1, pa Redsima nije bila dovoljna pobjeda 2:0 protiv Wolverhamptona.
"Građanima" je ovo drugi trofej sezone nakon što su osvojili i Liga kupa, a 18. svibnja će imati priliku osvojiti i treću 'kantu' u finalu FA kupa protiv Watforda.
Iz lige su već ranije ispali Fulham, Cardiff City i Huddersfield.